Úvěrový analytik/analytička pro firemní klientelu – Praha

Praha
Úvěrový specialista

V UniCredit děláme to, na čem záleží. Jsme silná evropská banka s 25 miliony klientů po celém světě. Spojuje nás přátelská atmosféra, lidský přístup a chuť být nejlepší v oboru a o krok před ostatními. Klient je pro nás na prvním místě, proto zaměstnáváme talentované zaměstnance, kteří poskytují našim klientům tu nejlepší péči.

Zajímáte se o finance a podnikové bankovnictví? Máte zkušenosti s posuzováním finanční stability firem, znalosti z oblasti finanční analýzy nebo auditu a hledáte profesní změnu? Staňte se součástí našeho týmu korporátních úvěrů v Praze a pomozte nám řídit finanční potřeby našich klientů.Vaším hlavním úkolem bude navrhovat a zpracovávat úvěrové financování pro firemní klienty s cílem najít rovnováhu mezi maximalizací výnosů a minimalizací rizika banky v úvěrových produktech.

Jaká bude vaše pracovní náplň?

  • Ve spolupráci s firemními poradci poskytovat firemním klientům poradenství v oblasti finančního řízení a aktivně spravovat úvěrové portfolio klienta.
  • Posuzovat bonitu a úvěrovou situaci klienta analýzou ekonomických údajů - přezkoumáváním investičních a finančních plánů, vypracováváním modelů peněžních toků, hodnocením tržních a odvětvových rizik a přípravou úvěrových návrhů v souladu s úvěrovou politikou banky
  • Sledovat splácení úvěrových produktů, jednat s klienty za účelem řešení nesplácení úvěrů, nastavení sankcí a dalších činností souvisejících s vymáháním pohledávek
  • Definovat a kontrolovat všechny potřebné dokumenty pro úvěrovou analýzu a spoluodpovídat za riziko a návratnost svěřeného úvěrového portfolia
  • Poskytovat know-how v oblasti sektorů a sektorových analýz
  • Podílet se na vývoji nových úvěrových produktů a na přípravě úvěrové strategie týmu v regionu
  • Poskytovat technickou a metodickou podporu v oblasti úvěrových produktů obchodním pozicím

Co od Vás očekáváme na této pozici?

  • Zájem o oblast firemního bankovnictví
  • Velmi dobrou orientaci ve finančních výkazech
  • Schopnost hledat pro klienta a zároveň pro banku nejlepší řešení v oblasti financování a řízení rizika
  • Koncepční a analytické myšlení
  • Dobrou znalost angličtiny
  • Vysokoškolské vzdělání

 Co Vám nabízíme?

  • Podporu a sdílení zkušeností při získávání odborných znalostí a dovedností ve finanční oblasti
  • Pracovat v přátelském prostředí
  • Získat komplexní znalosti a zkušenosti z oblastí firemního bankovnictví
  • Rozmanité benefity (5 týdnů dovolené + sick days, den volna na narozeniny a velmi zajímavou Cafeteria, Multisport karta, stravenky v hodnotě 135 Kč)